Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ts.kript.romic_none

Sign in to follow this  
s p a r t a n.

[bancuri] - spartan

Recommended Posts

2. În plină iarnă, în apartamentul unei familii care a cerut decuplarea de la centrala care furniza energie termică şi electrică, un reporter întreabă: - Ce faceţi dacă vă este frig? - Ne strângem în jurul lumânării. - Dar dacă este foarte frig? - Ne apropiem şi mai mult de ea. - Dar dacă este ger, cu temperatura sub minus 20 de grade Celsius? - În acest caz, aprindem lumânarea.

Citeste mai mult: adev.ro/q3xc2k

3. Undeva în România, ninsoare abundentă, zăpadă multă pe carosabil, trafic îngreunat. Un camion e urmat la mică distanţă de un BMW X6. BMW-ul se chinuia să depăşească acel camion. La un moment dat, maşina intră în depăşire şi, când ajunge în dreptul cabinei, se opreşte. Şoferul camionului coboară geamul şi este abordat de şoferiţa din BMW. O blondă superbă cu ochi albaştri îi strigă şoferului din camion:  - Hei! Sunt Mirela şi sunt blondă! Vezi că-ţi cade marfă din camion în spate! Şoferul - nimic, se uită la ea, întoarce capul şi rulează cu aceeaşi viteză. Se repetă faza de câteva ori, iar la un moment dat camionul trage pe dreapta într-o parcare. Vizibil iritată că bunele ei intenţii au rămas în zadar, Mirela opreşte şi ea BMW-ul şi merge direct la tip: - Auzi, sunt Mirela şi sunt blondă şi de o oră tot îţi spun că pierzi marfă din camion. Eşti surd sau faci pe şmecherul? - Sunt Vasile, sunt brunet, nu sunt surd, nu sunt şmecher, sunt de la Drumuri şi împrăştii sare pe drum.

4. Iarna grea în Bucureşti, ninsoare abundentă, zăpadă mare, nămeţi. Pe un trotuar, dis-de-dimineaţă, un beţiv înjura de mama focului, pâna atrase atenţia unui poliţist.  - Ce ai, dom' le, de ce faci scandal? - Domn' poliţist, hâc, cineva a făcut o cărare pe mijlocul trotuarului, hâc... - Păi foarte frumos din partea lui. Şi ce-i cu asta? - Da, dar mie îmi trebuie trei cărări, hâc...

6. „Băieţelul către fetiţă: - Ce-i vei cere lui Moş Crăciun anul acesta? - O păpuşică Barbie. Dar tu? - Eu îi voi cere un Tampax! - Tampax? Ce e asta? - Hmmm, habar n-am! Dar zic la televizor că dacă-l foloseşti poţi merge la plajă în fiecare zi, să mergi cu bicicletă, să înoţi în piscină, să dansezi, să alergi, să faci o mulţime de lucruri fără că nimeni să-şi dea seama!”

1. Bula şi Ştrulă mergeau pe stradă. La un moment dat, văd un bordel. Ştrulă: - Intru şi eu să văd cum este! Iese peste 15 minute şi spune: - Bulă, este naşpa bă, mai bună este nevastă-mea. Intră şi Bulă, iese şi el peste 15 minute. Bulă: - Ai dreptate, mai bună este nevastă-ta!

Citeste mai mult: adev.ro/pbbwsl

Edited by s p a r t a n.

2. Ofiţerul de la centrul de recrutare îl întreabă pe Bulă: – Recrut, ce-i cu ochiul dumitale? – E un ochi artificial... – Şi din ce e făcut un ochi artificial? – Din sticla, domnule ofiţer.

3. – La masă, poftiţi la masă domnule Bulă, spuse gazda, după care adaugă: vă deranjeaza dacă suntem 13 la masă? – Nu, atâta vreme cât aveţi 12 porţii.

4. De ziua soacrei, Bulă se prenzintă cu un pacheţel într-o mână şi cu o puşcă în cealaltă. -La mulţi ani, mamă soacră! Ţi-am adus o pereche de cercei de aur. -Mulţumesc, Bulă. Dar cu puşca ce vrei să faci? -Păi, de găuri în urechi, nu ai nevoie?

5. Doamna Maria le povesteşte copiilor despre fotografiile făcute la şcoală: - Uitaţi-vă, peste 20 de ani o să luaţi albumul în mână, o să vă uitaţi la fotografii şi o să spuneţi: "Aceasta e Ileana - acum e medic, acesta e Alex - acum e om de afaceri..." Bula intervine: "Asta e doamna Maria - a murit demult..."